خواندنی ها

علت کار نکردن دستگاه خوشبو کننده هوا چیست؟ (اسپری نکردن و…)

تعمیر دستگاه خوشبو کننده هوا

از ملزومات هر سرویس بهداشتی دستگاه خوشبو کننده هوا می‌باشد. حال تصور کنید که این دستگاه به درستی عمل نکند. بوی نامطبوع در سراسر محیط دستشویی پیچیده و باعث آزار افراد خواهد شد. در این پست آموزشی با کمک مشاورین اسپادانا، به دنبال نقد و بررسی علت کار نکردن دستگاه خوشبو کننده هوا خواهیم بود. در این صورت با تعمیر دستگاه خوشبو کننده هوا آشنا می‌شوید و به سادگی مشکل آن را رفع خواهید کرد. معمولا علت کار نکردن دستگاه موارد بسیار جزئی می‌باشد که به‌راحتی قابل برطرف کردن می‌باشد. اما در برخی مواقع ناچار به خرید مجدد دستگاه خوشبو کننده هوا خواهید بود. در این صورت بهتر است پس از عیب یابی به تعمیرکار نیز مراجعه کنید و برای اطمینان بیشتر، نظر ایشان را مورد بررسی قرار دهید.

راهنمای رفع ایراد دستگاه خوشبو کننده هوا رویال

چنانچه دستگاه خوشبو کننده هوا رویال اصلا روشن نمی شود موارد زیر را کنترل نمایید:

1. اطمینان حاصل نمایید کلید پایینی دستگاه در حالت OFF نباشد. حالت های 1spy & 2spy دستگاه کاملا فعال می باشد و حالت MUNL دستگاه فقط با کلید تعبیه شده روی دستگاه کار می‌کند.

رفع ایراد دستگاه خوشبو کننده هوا رویال

2. باتری ها را کنترل نمایید و چنانچه باتری‌ها فرسوده می‌باشد آن‌ها را با باتری‌های قلمی نو از نوع “سوپر آلکالاین” جایگزین نمایید.

کنترل باتری ها

3. مطمئن شوید محل اتصال پلیت و فنر اتصال باتری‌ها نشت اسید یا سولفاته نشده و کاملا تمیز باشد. در صورتی که سولفاته شدن باتری‌ها اتفاق افتاده است باتری‌ها را با باتری باکیفیت تعویض نمایید و محل سولفاته شدن پلیت باتری‌ها را با کمی سرکه سفید توسط یک برس یا مسواک کاملا تمیز نمایید و اجازه دهید محل مورد نظر برای دقایقی خشک شده و سپس باتری‌های جدید را جایگزین نمایید.

سولفاته شدن باتری

4. بعد از باز کردن کاور رویی، محل اتصال سیم‌ها به برد دستگاه را کنترل نمایید که از سوکت‌ها خارج نشده باشد.

کنترل اتصال سوکت ها

علت اسپری نکردن دستگاه خوشبو کننده هوا رویال

چنانچه دستگاه روشن می‌شود ولی اسپری انجام نمی شود موارد زیر کنترل گردد:

1. کاور روی موتور دستگاه را به سمت بالا بکشید و باز کنید.

علت اسپری نکردن دستگاه خوشبو کننده هوا

2. کنترل نمایید سیم‌های متصل شده به موتور دستگاه قطع نشده باشد.

کنترل سیم‌های متصل شده

3. اطمینان حاصل نمایید سوکت‌های متصل به برد از جایگاه خود خارج نشده باشد.

کنترل سیم‌های متصل شده 2

4. کنترل نمایید چرخ دنده کوچک داخل شفت از جایگاه خود خارج یا شکسته نشده باشد.

کنترل چرخ دنده

5. گاهی اوقات والوهای اسپری خراب می باشد. در واقع تمام عملیات بدرستی صورت می‌گیرد ولی والو پرس شده اسپری بدلیل خرابی مایع اسپری را پاشش نمی کند. در چنین مواقعی اسپری را با یک اسپری جدید و سالم جایگزین کنید.

کنترل والوهای اسپری

چنانچه بعد از کنترل موارد فوق موفق به رفع ایراد نشدید لطفا در اسرع وقت با خدمات پس از فروش اسپادانا تماس حاصل نمایید.

راهنمای رفع ایراد دستگاه خوشبو کننده هوا هایسپر

چنانچه دستگاه خوشبو کننده هوا هایسپر اصلا روشن نمی شود موارد زیر را کنترل نمایید:

1. اطمینان حاصل نمایید کلید پایینی دستگاه در حالت OFF نباشد.

راهنمای رفع ایراد دستگاه خوشبو کننده هوا هایسپر

2. باتری ها را کنترل نمایید و چنانچه باتری‌ها فرسوده می‌باشد آن‌ها را با باتری‌های قلمی نو از نوع “سوپر آلکالاین” جایگزین نمایید.

راهنمای رفع ایراد دستگاه خوشبو کننده هوا هایسپر 2

3. مطمئن شوید محل اتصال پلیت و فنر اتصال باتری‌ها نشت اسید یا سولفاته نشده و کاملا تمیز باشد. در صورتی که سولفاته شدن باتری‌ها اتفاق افتاده است باتری‌ها را با باتری باکیفیت تعویض نمایید و محل سولفاته شدن پلیت باتری‌ها را با کمی سرکه سفید توسط یک برس یا مسواک کاملا تمیز نمایید و اجازه دهید محل مورد نظر برای دقایقی خشک شده و سپس باتری‌های جدید را جایگزین نمایید.

4. ابتدا پیچ‌های کاور روی دستگاه را با چهارسو باز کنید محل اتصال سیم‌ها به برد دستگاه را کنترل نمایید که از سوکت‌ها خارج نشده باشد.

رفع ایراد دستگاه خوشبو کننده هوا 3

رفع ایراد دستگاه خوشبو کننده هوا 4

علت اسپری نکردن دستگاه خوشبو کننده هوا هایسپر

چنانچه دستگاه روشن می شود ولی اسپری انجام نمی شود موارد زیر کنترل گردد:

1. کاور روی موتور دستگاه را توسط چهارسو باز کنید.

رفع ایراد دستگاه خوشبو کننده هوا 5

2. کنترل نمایید سیم‌های متصل شده به موتور دستگاه قطع نشده باشد.

رفع ایراد دستگاه خوشبو کننده هوا 6

رفع ایراد دستگاه خوشبو کننده هوا 7

3. اطمینان حاصل نمایید سوکت‌های متصل به برد از جایگاه خود خارج نشده باشد.

رفع ایراد دستگاه خوشبو کننده هوا 8

4. کنترل نمایید چرخ دنده کوچک داخل شفت از جایگاه خود خارج یا شکسته نشده باشد.

رفع ایراد دستگاه خوشبو کننده هوا 9

5. گاهی اوقات والوهای اسپری خراب می باشد. در واقع تمام عملیات بدرستی صورت می گیرد ولی والو پرس شده اسپری بدلیل خرابی مایع اسپری را پاشش نمی کند. در چنین مواقعی اسپری را با یک اسپری جدید و سالم جایگزین کنید.

چنانچه بعد از کنترل موارد فوق موفق به رفع ایراد نشدید لطفا در اسرع وقت با خدمات پس از فروش اسپادانا تماس حاصل نمایید. پیشنهاد می‌شود مقاله‌ی دیگر ما با موضوع طرز کار دستگاه خوشبو کننده هوا هایسپر را نیز مطالعه فرمایید.

قطعات دستگاه خوشبو کننده هوا

قبل از بررسی عیوب دستگاه خوشبو کننده هوا بهتر است بدانیم که از چه قطعات یا بخش‌هایی تشکیل شده است. این دستگاه دارای فن، لامپ UV، انواع فیلتر، مدار کنترل فن، سنسور اندازه گیری، مدار اندازه گیری میزان آلودگی، رطوبت ساز، ماژول بلوتوث و ماژول wifi است. تعداد قطعات دستگاه کم و زیاد می‌شود و ملاک عیب یابی نوع عملکرد دستگاه خواهد بود. به همین دلیل نیز برخی دستگاه‌ها اتوماتیک، گروه دیگر دستی، دسته‌ای برقی یا باتری خور می‌باشند.

به عنوان مثال دستگاه خوشبو کننده هوا هایسپر یک دستگاه اتوماتیک است که بدنه‌ای مقاوم و باکیفیت دارد. یک اسپری 250 میلی لیتری در بدنه آن جای می‌گیرد‌ و با دو عدد باتری کار می‌کند‌. همچنین می‌توانید حالت آن را تغییر داده و دستی کنید. دیگر قطعات یک دستگاه خوشبو کننده اتوماتیک فیوز، کنترل، مخزن و… است. بعلاوه اسانسی که داخل دستگاه قرار داده و از آن استفاده می‌کنند. قطعا اسانس دستگاه از قطعات آن محسوب نمی‌شود. اما ماده‌ی اصلی خوشبو کننده است و وجود آن الزامی خواهد بود. به همین دلیل باید از سالم بودن اسپری خوشبو کننده و اسپری دقیق آن اطمینان حاصل نمایید. پیشنهاد می‌شود مقاله‌ی دیگر ما درباره‌ی دکوراسیون سرویس بهداشتی ایرانی را مطالعه کنید.

اسپری نکردن دستگاه خوشبوکننده هوا

علت کار نکردن دستگاه خوشبو کننده هوا

از مشکلات متداول دستگاه و علت کار نکردن دستگاه خوشبو کننده هوا موارد زیر می‌باشد.

 • روشن نشدن دستگاه
 • کار نکردن اسپری دستگاه
 • خراب شدن سنسور دستگاه
 • ترک خوردن بدنه مخزن دستگاه
 • و…

مواردی همچون ترک خوردن بدنه به دلیل بی احتیاطی یا زمین خوردن دستگاه است.‍ اما در صورتی که شاهد کار نکردن دستگاه بودید، می‌توانید از تعمیر دستگاه خوشبو کننده هوا کمک بگیرید. اسپری نکردن دستگاه خوشبوکننده هوا ممکن است به دلیل روشن نشدن دستگاه باشد. در این صورت بهتر است از سلامت باتری دستگاه مطمئن شوید یا اتصالات برقی آن را بررسی نمایید. در دستگاه خوشبو کننده هوا سنسور دار ممکن است با خراب شدن سنسور مواجه شوید. در این شرایط تعمیرکار، سنسور دستگاه را تغییر می‌دهد. یا به شما پیشنهاد می‌کند که تهیه‌ی دستگاهی جدید، برای شما به صرفه‌تر خواهد بود‌.

علت کار نکردن دستگاه خوشبو کننده هوا

طرز استفاده از خوشبو کننده هوا

طرز استفاده از هر دستگاهی با دیگر دستگاه‌ها متفاوت است. برخی از دستگاه‌های خوشبو کننده علاوه بر وظیفه اصلی خود رطوبت هوا را نیز افزایش می‌دهند. اما برخی دیگر تنها وظیفه‌ی عوض کردن بوی بد محیط را دارند. نمونه‌های زیادی از این دستگاه‌ها موجود است که بهتر است از نمونه‌های استاندارد خریداری کنیم. این دستگاه ها با اسپری، اسانس خوشبو کننده و برخی دیگر به وسیله یک پنل خورشیدی تولید بو دارند‌. اما برای خرید هر کدام باید چه نکاتی را در نظر داشت؟ ابتدا باید به محیطی که قصد دارید دستگاه را در آن قرار دهید توجه کنید. سپس به کیفیت کالا و قیمت آن دقت نمایید.

سخن نهایی

در این پست آموزشی سعی داشتیم اطلاعات تعمیر دستگاه خوشبو کننده هوا را تا حدی در اختیار کاربران قرار دهیم. اگر موفق به تعمیر این دستگاه نشدید بهتر است به بخش طرز استفاده از خوشبو کننده هوا مراجعه کنید و بیاموزید که چگونه از اتوماتیک دستگاه بدون برق و باتری استفاده کنید. اسپری نکردن تعمیر دستگاه خوشبو کننده هوا در این صورت مشکلی نخواهد داشت. برای جلوگیری از چنین مشکلاتی بهتر است از ابتدا محصولی باکیفیت خریداری کنید. تا این دستگاه مفید و کاربردی طول عمر بیشتری داشته باشد. در صورتی که تجربه‌ای درمورد تعمیر دستگاه خوشبو کننده هوا دارید، در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

البته مجموعه اسپادانا از تمامی محصولات خود پشتیبانی می‌کند و اگر یکی از خوشبو کننده‌های ما دچار چالش و مشکل شد، از طریق بخش ارتباط با ما اطلاع دهید. سپس همکاران ما نکات مورد نیازتان را گوشزد خواهند کرد. به این نکته نیز دقت نمایید ما تنها در قبال محصولات خود پاسخ گو خواهیم بود و برند دیگر دوستان را بررسی نخواهیم کرد. چرا که با تکنولوژی و همچنین متریال آن آشنا نمی باشیم. در صورتی که از مطالعه این مطلب لذت بردید، خوشحال می‌شویم که در شبکه های اجتماعی خود، سایت اسپادانا را به دیگران نیز معرفی کنید.

دیدگاهی در مورد “علت کار نکردن دستگاه خوشبو کننده هوا چیست؟ (اسپری نکردن و…)

 1. امیر گفت:

  سلام دستگاهی که از شما خریداری کردم الان وقتی باطری رو قرار می دهم داخلش روشن می شود یک بار اسپری می کنه و دیگر کار نمی کنه و شفت اسپری رو پایین نگه می دارد اگر اف کنم دستگاه و دوباره ان کنم یک بار اسپری می کنه و همان مشکل پا بر جاست تمام موارد بالا رو چک کردم‌ سالم بود احتمالا ایراد از برد و ای سی و یا … هست. لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. با عرض سلام
   احتمالا دستگاه را بدون قرار دادن اسپری امتحان می کنید که در این حالت شفت به بالا بر نمی گردد. لطفا دستگاه را خاموش نمایید و با یک وسیله شبیه خودکار اهرم را به بالا فشار دهید. سپس یک اسپری سالم درون دستگاه قرار دهید و مجدد دستگاه را on کنید.
   لطفا در صورت نیاز به خدمات پشتیبانی با شماره واتس‌آپ 09120413593 مکاتبه نمایید و تصاویر و ویدئوی خود را با شرح مشکل بیان نمایید. کارشناسان خدمات پس از فروش، شما را تا زمان رفع کامل مشکل راهنمایی خواهند نمود. با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *