خواندنی ها

20 مدل دکوراسیون سرویس بهداشتی ایرانی و جدید [1403]

دکوراسیون سرویس بهداشتی

طراحی سرویس بهداشتی لوکس، یکی از موارد مهم در دکوراسیون منزل است. رنگ بندی، اکسسوری ها، آینه کاری، گل و گیاه و… می‌تواند تاثیرات قابل توجهی در زیبایی، آرامش و فنگشویی محیط دستشویی داشته باشد. در ادامه این مطلب متوجه می‌شویم که طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی امری مهم بوده و با پرداخت هزینه‌های کم نیز می‌توان به نتایج مثبتی رسید. در این مطلب از اسپادانا ۲۰ مدل دکوراسیون سرویس بهداشتی ایرانی و جدید را بررسی می‌کنیم، تا نکات مثبت هر یک را بسنجیم و اجرای ایده‌های مختلف را بیاموزیم. برای انجام این کار کافیست کمی خلاقیت داشته باشید تا فضای زیبا و مناسبی برای محیط حمام و دستشویی ایجاد کنید. برای آشنایی با جدیدترین مدل‌ها و ایده‌های طراحی داخلی سرویس بهداشتی با ما همراه باشید.

بهترین دکوراسیون سرویس بهداشتی

برای آنکه یک سرویس بهداشتی لوکس و زیبا داشته باشید، ابتدا بهتر است از اکسسوری مناسب استفاده کنید. به نظر شما مهم‌ترین اکسسوری سرویس بهداشتی چیست؟ درست حدس زدید، آینه مهم‌ترین اکسسوری پرکاربرد دستشویی می‌باشد. آینه ها کاربرد بسیار زیاد و اساسی در سرویس بهداشتی دارند و یکی از اجزای اصلی سرویس محسوب می‌شوند. انتخاب یک آینه صحیح باعث وسعت بخشیدن به محیط خواهد شد. همچنین در زیباسازی محیط سرویس بهداشتی موثر خواهند بود. یک سرویس بهداشتی برای داشتن روشنایی مناسب علاوه نورپردازی به آینه زیبا نیز نیازمند است.

البته برای انتخاب یک آینه مناسب بهتر است به محیط دستشویی توجه کنید. اندازه آینه را متناسب با متراژ دستشویی انتخاب کرده تا دکوراسیون شما اصولی باشد. قطعا بهترین دکوراسیون سرویس بهداشتی نیازمند یک آینه‌ی مناسب و زیباست. از بهترین تصاویری که می‌توان در مقابل آینه قرار داد: گیاهان، شمع و نورپردازی می‌باشد. برای خرید آینه این نکته را در نظر داشته باشید که بهترین انتخاب در فنگشویی، استفاده از اجسام دارای انحنا است. یعنی بهتر است آینه‌های گرد را جایگزین آینه‌هایی با گوشه های نوک تیز کنیم. پیشنهاد می‌شود مقاله‌ی دیگر ما با موضوع ایده دکوراسیون حمام را نیز مطالعه فرمایید.

دکوراسیون سرویس بهداشتی ایرانی

دکوراسیون سرویس بهداشتی ایرانی

کسانی که می‌خواهند زیبایی سرویس بهداشتی ایرانی را حفظ کنند، ابتدا باید در نظر داشته باشند که متراژ آن سرویس چقدر است. سپس برای حفظ زیبایی محیط و حتی سلامت بهداشتی از گیاهان مناسب استفاده نمایید. چیدمان گل و گیاه در سرویس بهداشتی سبب زیباتر شدن محیط و کمتر شدن بوی نامطبوع می‌شود. زیرا گلدان‌های سرسبز قادر هستند آلاینده های شیمیایی را کاهش داده و طراوت و شادابی محیط را افزایش دهند. از این جهت محیطی آرامش بخش و پاکیزه را برای سرویس بهداشتی مهیا خواهد کرد.

در صورتیکه سرویس بهداشتی شما دارای پنجره بوده یا در معرض نور طبیعی قرار دارد، می‌توانید از گیاهان مختلفی استفاده کنید. اما اگر دسترسی به نور طبیعی ندارید، بهتر است از گیاهان سرخس بوستون، آلوئه‌ورا، گیاه سانسوریا یا زبان مادر شوهر، گیاه زاموفیلیا، گیاه عنکبوتی یا گندمی و… استفاده کنید. البته ناگفته نماند که بهترین رنگ برای دکوراسیون سرویس بهداشتی ایرانی نیز ترکیب رنگ سفید و سبز می‌باشد. گیاهان نیز به دلیل داشتن رنگ سبز، توانسته اند اکسسوری مناسبی برای دستشویی‌ها باشند.

سرویس بهداشتی ایرانی

دکوراسیون سرویس بهداشتی ایرانی 3

دکوراسیون سرویس بهداشتی ایرانی 6

 

دکوراسیون سرویس بهداشتی

تا الان نکات مهمی را در رابطه با دکوراسیون سرویس مطرح کردیم. اما مسئله‌ی مهم دیگری نیز وجود دارد که در دکوراسیون این محیط موثر است. بیشتر افراد در سرویس بهداشتی از جا مایع دستشویی دیواری استفاده می‌کنند. این محصول مفید و پرکاربرد را بهتر است زیبا و با کیفیت انتخاب کنید. چرا که زیبایی آن در دکوراسیون محیط موثر است و کیفیت آن سبب طول عمر بیشتر محصول خواهد شد. در کنار این محصول نیز می‌توانید از گل مناسب برای زیبایی و جلوه‌ی بیشتر کمک بگیرید. همیشه از گل‌های طبیعی استفاده کنید، چرا که گل مصنوعی هیچ تاثیری در پاکسازی هوای محبوس شده‌ی دستشویی ندارد. یکی دیگر از گیاهان مناسب دستشویی در فنگ شویی، بامبو است. در ادامه با موارد بیشتری برای دکوراسیون دستشویی آشنا خواهیم شد.
سرویس بهداشتی ایرانی شیک

دکوراسیون سرویس بهداشتی ایرانی 4

سرویس بهداشتی ایرانی شیک

متریال شیشه و رزین در طراحی سرویس بهداشتی لوکس ایرانی موثر است. در سال ۱۴۰۲ متریال متنوع و منحصر به فرد زیادی ترند شده است. که می‌توان از آنها برای سرویس بهداشتی یا حمام استفاده کرد. به عنوان مثال اگر یک حمام یا دستشویی در اتاق مستر خود دارید، بهتر است از دیوارهای تزئینی جداکننده استفاده کنید. که این سبک در سالهای اخیر با استقبال بالایی مواجه شده است. اما برای سبک کلاسیک مناسب نیست. پس باید به سبک اتاق، دکوراسیون و چیدمان خود توجه داشته باشید. علاوه بر آن به لوازم و تجهیزات داخل سرویس بهداشتی نیز توجه کنید. مثلا مدل و رنگ جا صابونی خود را متناسب با سبک سرویس بهداشتی انتخاب کنید.

دکوراسیون سرویس بهداشتی شیک

سرویس بهداشتی کوچک ایرانی

برخی از افراد تصور می‌کنند که برای سرویس بهداشتی کوچک نمی‌توان دکوراسیون ایده‌آلی در نظر گرفت. در صورتی که این تفکر از پایه اشتباه است. اگر مبحث رنگ در سرویس بهداشتی رعایت شود، می‌تواند شما را در اجرای دکوراسیونی ایده‌آل همراهی کند. بیشتر سرویس بهداشتی های لوکس و جدید از دیزاین تک رنگ و یا رنگ های گرم استفاده می‌کنند. اما همینطور که در قسمت‌های قبل اشاره کردیم، رنگ سبز مناسب‌ترین رنگ برای دکوراسیون دستشویی می‌باشد.

رنگ‌ها جایگاه ویژه ای در دکوراسیون محیط داشته و زیاد به چشم می خورند. به همین خاطر استفاده از رنگی مناسب سبب نظم بیشتر فضا و بزرگ‌تر نشان دادن محیط خواهد شد. استفاده از رنگ‌های مختلف برای سرویس بهداشتی توصیه نمی‌شود. نهایت دو رنگ که تنالیته‌ی بسیار نزدیکی به هم دارند را می‌توان استفاده کرد. برای رسیدن به ایده‌آل خود در این زمینه می‌توانید از عکس‌های سرویس بهداشتی ایده بگیرید.

بهترین دکوراسیون سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی کوچک ایرانی

مدل سرویس بهداشتی ایرانی جدید

سرویس بهداشتی ایرانی شیک

اگر به دنبال طراحی خاص و منحصر به فرد هستید و هزینه‌های این طرح برای شما مطرح نیست، بهتر است از چوب در دکوراسیون خود کمک بگیرید. چوب عنصری مهم در طبیعت و مورد تایید در فنگ شویی می باشد. این عنصر انرژی بخش را می‌توان برای نقاط مختلفی در منزل استفاده کرد. اما استفاده از چوب در سرویس بهداشتی را فراموش نکنید. کابینت‌های چوبی سرویس، قفسه‌های چوبی، روشویی چوبی، پارکت کف سرویس، گلدان چوبی، صندلی های چوبی، نگهدارنده های حوله از جنس چوب و… از موارد موثر برای زیباسازی این محیط است. حتی می‌توان از کف‌پوش‌های چوبی مصنوعی نیز کمک گرفت. تا از رنگ گرم چوب در آرامش و زیبایی محیط بهره‌مند شد.

سرویس بهداشتی ایرانی شیک

دکوراسیون سرویس بهداشتی

مدل سرویس بهداشتی ایرانی جدید

روشویی از مهم‌ترین بخش‌های دکوراسیون دستشویی است. اگر شما هم به دنبال یک دکوراسیون جدید ایرانی هستید بهتر است در انتخاب روشویی خود دقت کنید. روشویی های ترند سرویس بهداشتی معلق هستند و هیچ اتصالی به زمین ندارند. در این مدل تاسیسات انتقال آب در فضای پشت و زیر کاشی ها قرار دارد. به همین دلیل در اشکال مختلفی تولید می‌شوند. از شکل هندسی ساده و مینیمال آن می‌توان برای سرویسی با فضای مدرن و لوکس استفاده کرد و روشویی های طلایی و کلاسیک را می‌توان در خانه‌های لاکچری به کار برد. در کنار روشویی مناسب، از یک سرویس جامایعی، جا دستمال توالت ، جاصابونی ، جامسواکی و… نیز استفاده کنید تا جذابیت سرویس بهداشتی خود را دوچندان نمایید.

 

مدل سرویس بهداشتی ایرانی جدید

مدل سرویس بهداشتی جدید

دکوراسیون سرویس بهداشتی شیک

در نهایت برای داشتن سرویس بهداشتی شیک باید به نورپردازی توجه نمود. نور مناسب در فضا سبب ایجاد گرمی و شادابی محیط می شود. پس برای داشتن فضای آرامش بخش بهتر است سرویس بهداشتی دارای پنجره و مقابل آفتاب مستقیم باشد. اما اگر اینگونه نبود، لازم است از نورپردازی مناسب کمک گرفت. استفاده از نورهای نواری ال ای دی در پشت آینه، زیر کابینت و قفسه ها بسیار زیباست. همچنین می‌توان نورهای مخفی برای اکسسوری‌های سرویس بهداشتی در نظر گرفت. با این عمل شما نقطه کانونی ایجاد شده و نگاه افراد به آن سمت جذب می‌شود‌. برای زیباتر شدن دکوراسیون سرویس بهداشتی خود می‌توان از این ترفند نیز استفاده کرد‌. اما در سرویس بهداشتی‌های بزرگ و مجلل استفاده از لوستر و نورهای سقفی بزرگ نیز ترند شده است. البته لوستر را می‌توان بسته به سبک محیط انتخاب کرد.

دکوراسیون سرویس بهداشتی شیک

سرویس بهداشتی مدرن

توالت های دیجیتال در دسته‌ی سرویس بهداشتی مدرن قرار دارند. این نوع توالت‌ها از سال 2023 بسیار ترند شده و متناسب با دکوراسیونی کاملا مدرن است. البته در دسته‌ی سرویس بهداشتی ایرانی قرار ندارد اما برای کسانی که می‌خواهند هر دو نوع سرویس را در منزل خود داشته باشند، انتخابی لوکس محسوب می‌شود. توالت فرنگی‌های مدرن و دیجیتال امکاناتی از قبیل تنظیم فشار آب، گرم بودن همیشگی سطح نشیمن و خشک کن را به همراه دارد. که استفاده از آن در منازل لوکس و همچنین دفاتر و شرکت های لاکچری کاربرد دارد. همچنین این سیستم الکترونیکی می تواند باکتری های احتمالی موجود در آب را فیلتر کند و از بهداشت بالایی برخوردار است. پیشنهاد می‌شود مقاله‌ی دیگر ما با موضوع سرویس بهداشتی لاکچری را نیز مطالعه فرمایید.

سخن نهایی

در این مطلب با مدل‌های دکوراسیون سرویس بهداشتی آشنا شدیم. برای داشتن یک دکوراسیون بی نظیر باید مواردی همچون مدل کاشی و دیوار پوش، مدل کف پوش سرویس بهداشتی، تجهیزات و وسایل سرویس، گیاهان و گل‌های مناسب و بسیاری از موارد دیگر را در نظر گرفت. یک دستشویی زیبا از نظر هر فرد متفاوت است و بستگی به سلیقه‌ی شخصی او دارد. اما رعایت اصول کلی دکوراسیون و موارد مهم فنگشویی می‌تواند در این زمینه کمک زیادی به افراد برساند. در این مطلب از اسپادانا ما مدل‌هایی از سرویس‌های بهداشتی لوکس و زیبا را به صورت تصویری در اختیار شما قرار دادیم تا از این موارد الگوبرداری کنید و بتوانید از نکات و ایده‌های مناسب این مطلب استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *